React Comments (8.x-1.0-beta2) - en to te translation catalogue (21 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Edit
te: మార్చు

en: Name
te: పేరు

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: User
te: వాడుకరి

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: days
te: రోజులు

en: Post
te: టపా

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Log in
te: ప్రవేశించు

en: second
te: క్షణం

en: minute
te: నిమిషం

en: day
te: రోజు

en: hour
te: గంట

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Publish
te: ప్రచురించు

en: Reply
te: స్పందించు
