React Comments (8.x-1.0-beta2) - en to ps translation catalogue (16 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Edit
ps: سمون

en: Name
ps: نوم

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Log in
ps: ننوتون

en: Deleted
ps: ړنګ شو

en: day
ps: ورځ

en: hour
ps: کړی

en: Reply
ps: ځواب
