Personal reader (1.0.0-alpha10) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Forgot password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Actions
hu: Műveletek

en: Read more
hu: Tovább

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: new
hu: új

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: action
hu: művelet

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Create
hu: Létrehozás

en: Other
hu: Egyéb

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Close
hu: Bezár

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Sources
hu: Hírforrások

en: Browser
hu: Böngésző

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Reply
hu: Válasz

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Like
hu: Tetszik

en: No items found
hu: Nem találhatók tételek

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Filter format
hu: Szűrőformátum

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Write
hu: Írás

en: Show actions
hu: Műveletek mutatása
