Personal reader (1.0.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Actions
ja: アクション

en: Read more
ja: 続きを読む

en: new
ja: 新規

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Unknown
ja: 不明

en: action
ja: アクション

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Create
ja: 作成

en: Other
ja: その他

en: Log in
ja: ログイン

en: Close
ja: 閉じる

en: Logout
ja: ログアウト

en: Messages
ja: メッセージ

en: Browser
ja: ブラウザー

en: Posts
ja: 投稿

en: Reply
ja: 返信

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: No items found
ja: 項目は見つかりませんでした

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Filter format
ja: フィルターフォーマット

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ
