Personal reader (1.0.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Actions
fa: عملکردها

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: new
fa: جدید

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Node type
fa: نوع گره

en: Unknown
fa: نامشخص

en: action
fa: عملکرد

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Create
fa: ایجاد

en: Other
fa: ساير

en: Log in
fa: ورود

en: Close
fa: بستن

en: Logout
fa: خروج

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Browser
fa: مرورگر

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Reply
fa: پاسخ

en: Aggregator
fa: گردآورنده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی
