Personal reader (1.0.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Actions
tr: Eylemler

en: Read more
tr: Devamını oku

en: new
tr: yeni

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: action
tr: eylem

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Create
tr: Oluştur

en: Other
tr: Diğer

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Close
tr: Kapat

en: Logout
tr: Çıkış

en: Messages
tr: İletiler

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Like
tr: Beğen

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Filter format
tr: Süzgeç biçimi

en: Column 2
tr: Sütun 2

en: Column 3
tr: Sütun 3

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği
