Personal reader (1.0.0-alpha9) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Forgot password?
pt: Esqueceu-se da senha?

en: Content
pt: Conteúdo

en: Read more
pt: Ler mais

en: Comments
pt: Comentários

en: new
pt: novo

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Settings
pt: Definições

en: Node type
pt: Tipo de nó

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: action
pt: ação

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Other
pt: Outro

en: Log in
pt: Entrar

en: Close
pt: Fechar

en: Logout
pt: Terminar sessão

en: Messages
pt: Mensagens

en: Browser
pt: Navegador

en: Posts
pt: Mensagens

en: Reply
pt: Responder

en: Aggregator
pt: Agregador

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Fullscreen
pt: Ecrã inteiro

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Filter format
pt: Formato do filtro

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Reset your password
pt: Redefinir a sua senha

en: Use infinite scroll
pt: utilize infinito scroll
