Personal reader (1.0.0-beta2) - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Read more
ast: Lleer más

en: Comments
ast: Comentarios

en: new
ast: nuevu

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Settings
ast: Preferencies

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: action
ast: Aición

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Create
ast: Crear

en: Other
ast: Otru

en: Log in
ast: Entrar

en: Close
ast: Zarrar

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: Sources
ast: Fontes

en: Browser
ast: Restolador

en: Posts
ast: Artículos
