Personal reader (1.0.1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Forgot password?
id: Lupa Password

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Comments
id: Komentar

en: new
id: baru

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Node type
id: Jenis node

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: action
id: aksi

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: Other
id: Lainnya

en: Log in
id: Login

en: Close
id: Tutup

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Sources
id: Sumber

en: Browser
id: Peramban

en: Posts
id: Pos

en: Reply
id: Balas

en: Aggregator
id: Agregator

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Status messages
id: Pesan status

en: Filter format
id: Format filter

en: Column 3
id: Kolom 3

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Reset your password
id: Reset password anda
