Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: View
am: ትይታ

en: Filter
am: ማጣሪያ
