Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Status
bg: Статус

en: Type
bg: Тип

en: Actions
bg: Действия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: View
bg: Прегледай

en: Filter
bg: Филтър
