Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Status
ca: Estat

en: Type
ca: Tipus

en: Actions
ca: Accions

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: View
ca: Mostra

en: Filter
ca: Filtra
