Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: View
fa: مشاهده

en: Filter
fa: فیلتر
