Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Status
he: סטטוס

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: View
he: צפיה

en: Filter
he: סינון
