Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (8 entries)

en: User interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսը

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: View
hy: Դիտել

en: Filter
hy: Ֆիլտր
