Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: View
id: Lihat
