Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (8 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Status
is: Staða

en: Type
is: Gerð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: View
is: Skoða

en: Filter
is: Sía
