Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: User interface
jv: Polatan panganggo

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: View
jv: Tampilan

en: Filter
jv: Saring
