Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: User interface
kk: Интерфейс

en: Status
kk: Жағдайы

en: Type
kk: Тип

en: Actions
kk: Әрекеттер

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: View
kk: Қарау

en: Filter
kk: Фильтрле
