Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Type
ku: جۆر

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Filter
ku: پاڵێو
