Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: User interface
mg: Momba ny mpikambana

en: Status
mg: Toetra

en: Type
mg: Karazana

en: Actions
mg: Asa

en: Filter
mg: Sivana
