Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ml: ഉപയോക്തൃ ഇന്റർഫേസ്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Type
ml: തരം

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ
