Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: View
pt: Ver

en: Filter
pt: Filtrar
