Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (7 entries)

en: User interface
th: ส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: View
th: ดู
