Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Status
ug: ھالەت

en: Type
ug: تىپى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Filter
ug: سۈزۈش
