Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: View
uk: Перегляд

en: Filter
uk: Фільтр
