Readme Viewer (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Status
ur: حالت

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Filter
ur: فلٹر
