Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (8 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Status
fi: Tila

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: View
fi: Näytä

en: Filter
fi: Suodatus
