Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: View
fr: Voir

en: Filter
fr: Filtrer
