Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: View
hu: Megtekintés

en: Filter
hu: Szűrő
