Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to os translation catalogue (7 entries)

en: User interface
os: Архайæджы интерфейс

en: Status
os: Статус

en: Type
os: Тип

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: View
os: Фенд
