Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: View
pt: Mostrar

en: Filter
pt: Filtro
