Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: View
ro: Afișează

en: Filter
ro: Filtru
