Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Actions
ru: Действия

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: View
ru: Просмотр

en: Filter
ru: Фильтр
