Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: View
tr: Görüntüle

en: Filter
tr: Süzgeç
