Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filter
bn: ফিল্টার
