Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: View
hi: देखें

en: Filter
hi: फिल्टर
