Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: View
ja: ビュー

en: Filter
ja: フィルター
