Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: View
oc: Veire

en: Filter
oc: Filtrar
