Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Type
ps: بڼه

en: Actions
ps: چارې

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: View
ps: ليد

en: Filter
ps: چاڼ
