Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to si translation catalogue (6 entries)

en: User interface
si: පරිශීලක අතුරු මුහුණත

en: Status
si: තත්වය

en: Type
si: වර්ගය

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි
