Readme Viewer (1.0.0-alpha2) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: User interface
te: వాడుకరి అంతరవర్తి

en: Status
te: స్థితి

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: View
te: చూడు

en: Filter
te: వడపోయి
