Read only mode (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Administration
de: Verwaltung

en: Default
de: Standard

en: Read only mode
de: Nur-Lesen-Modus

en: Read Only Mode
de: Nur-Lesen-Modus

en: Redirect path
de: Weiterleitungspfad

en: When given, Drupal will redirect the user to this URL when a user tries to add/edit content instead of displaying the message above.
de: Alternativ können die Benutzer auf die folgende URL weitergeleitet werden, wenn versucht wird einen Inhalt zu erstellen oder zu ändern.
