ReadRemaining (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: content
fr: contenu

en: Append
fr: Ajouter

en: Time format
fr: Format de temps

en: Theming
fr: Thème

en: About
fr: À propos

en: Light
fr: Léger

en: Look and feel
fr: Rendu visuel

en: Insert position
fr: Insérer la position

en: Dark
fr: Sombre
