Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (47 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: content
bn: কন্টেন্ট

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Host
bn: হোস্ট

en: To
bn: বরাবর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Libraries
bn: লাইব্রেরী সমূহ
