Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (70 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: content
cy: cynnwys

en: Closed
cy: Ar gau

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Homepage
cy: Hafan

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Variable
cy: Newidiol

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Open
cy: Ar agor

en: Time
cy: Amser

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Path
cy: Llwybr

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Theme
cy: Thema

en: path
cy: llwybr

en: type
cy: math

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: To
cy: I

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Session ID
cy: Sesiwn ID

en: Fields
cy: Meysydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Method
cy: Dull

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Now
cy: Nawr

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Front page
cy: Tudalen flaen

en: Limit
cy: Terfyn

en: Themes
cy: Themâu

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: Blocks
cy: Blociau

en: 1 user | @count users
cy[0]: 1 defnyddiwr. @count o ddefnyddwyr.

en: Alias
cy: Arallenw

en: Run cron
cy: Gadael i cron redeg

en: form
cy: ffurf

en: Invalid input
cy: Mewnbwn annilys

en: No modules selected.
cy: Dim modiwlau wedi eu dewis.

en: No modules are available to uninstall.
cy: Does dim modilwau ar gael i dad-osod.
