Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (97 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: title
hr: naslov

en: value
hr: vrijednost

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: content
hr: sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Group
hr: Grupa

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Comments
hr: Komentari

en: Priority
hr: Prioritet

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Homepage
hr: Naslovnica

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Open
hr: Otvoreno

en: Icon
hr: Ikona

en: Time
hr: Vrijeme

en: Path
hr: Putanja

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Region
hr: Regija

en: Theme
hr: Tema

en: path
hr: putanja

en: type
hr: vrsta

en: Mail
hr: E-pošta

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Exclude
hr: Isključi

en: Panels
hr: Paneli

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: To
hr: Za

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: Fields
hr: Polja

en: Count
hr: Broj

en: Nodes
hr: Unosi

en: Load
hr: Učitaj

en: State
hr: Država

en: Method
hr: Metoda

en: Configuration
hr: Postavke

en: Attributes
hr: Atributi

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: External
hr: Eksterni

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Clear cache
hr: Isprazni priručnu memoriju

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Definition
hr: Definicija

en: Parameters
hr: Parametri

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Product
hr: Proizvod

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Blocks
hr: Blokovi

en: 1 user | @count users
hr[0]: @count korisnik
hr[1]: @count korisnika
hr[2]: @count korisnika

en: Execute
hr: Izvrši

en: Alias
hr: Nadimak

en: Any
hr: Bilo koji

en: About
hr: Opis

en: Untranslated
hr: Neprevedeno

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Uses
hr: Uporaba

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: form
hr: obrazac

en: No modules selected.
hr: Niti jedan modul nije odabran.

en: No modules are available to uninstall.
hr: Nijedan modul se ne može deinstalirati.

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice
