Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to el translation catalogue (122 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Group
el: Ομάδα

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: None
el: Κανένα

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Region
el: Περιοχή

en: Theme
el: Θέμα

en: path
el: διαδρομή

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: To
el: Προς

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: State
el: Κατάσταση

en: Method
el: Μέθοδος

en: Events
el: Γεγονότα

en: Now
el: Τώρα

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: User login
el: Είσοδος

en: Class
el: Κλάση

en: External
el: Εξωτερικό

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Provider
el: Πάροχος

en: Clear cache
el: Διαγραφή των δεδομένων λανθάνουσας μνήμης

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Product title
el: Τίτλος προϊόντος

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Definition
el: Ορισμός

en: Limit
el: Όριο

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Product
el: Προϊόν

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: users
el: χρήστες

en: Translated
el: Μεταφρασμένο

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: About
el: Περί

en: Untranslated
el: Αμετάφραστο

en: Target
el: Στόχος

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Uses
el: Χρήσεις

en: More info
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: form
el: φόρμα

en: No modules selected.
el: Καμία μονάδα δεν επιλέχθηκε.

en: No modules are available to uninstall.
el: Καμία μονάδα δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Query type
el: Τύπος ερωτήματος

en: Database settings
el: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: Route name
el: Όνομα διαδρομής

en: Route Name
el: Όνομα διαδρομής

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
el: %type: @message στην %function (γραμμή %line από %file).

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης
