Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (90 entries)

en: Forms
is: Form

en: title
is: titill

en: value
is: gildi

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: content
is: innihald

en: Development
is: Þróun

en: Group
is: Hópur

en: Closed
is: Lokuð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: Priority
is: Forgangur

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: Variable
is: Breyta

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Open
is: Opna

en: Icon
is: Táknmynd

en: Time
is: Tími

en: Views
is: Gagnasýn

en: Path
is: Slóð

en: Vocabularies
is: Flokkunarhugtök

en: Modules
is: Einingar

en: Region
is: Svæði

en: Theme
is: Þema

en: path
is: slóð

en: ID
is: Kenni

en: type
is: gerð

en: Mail
is: Póstur

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Configure
is: Stilla

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: vocabularies
is: flokkunarhugtök

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Not found
is: Fannst ekki

en: Url
is: Vefslóð

en: Loaded
is: Virkt

en: Host
is: Vél

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: To
is: Til

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: Fields
is: Svæði

en: Nodes
is: Nóður

en: Load
is: Hlaða

en: State
is: Fylki

en: Events
is: Viðburðir

en: Now
is: Núna

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Cache
is: Flýtiminni

en: Original
is: Upprunalegt

en: Hidden
is: Falið

en: Front page
is: Forsíða

en: Definition
is: Skilgreining

en: Product
is: Vara

en: Completed
is: Lokið

en: Translated
is: Þýtt

en: Blocks
is: Blokkir

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: 1 user | @count users
is[0]: 1 notandi
is[1]: @count notendur

en: About
is: Um

en: Run cron
is: Keyra cron

en: Invalid input
is: Ógildur innsláttur

en: Execute PHP code
is: Keyra PHP kóða

en: Offer
is: Tilboð

en: Field types
is: Tegundir svæða
