Real Estate Landing Profile (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (138 entries)

en: Forms
it: Form

en: title
it: titolo

en: value
it: valore

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: content
it: contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Group
it: Gruppo

en: Closed
it: Chiuso

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Comments
it: Commenti

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Variable
it: Variabile

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: Icon
it: Icona

en: Time
it: Data e ora

en: Views
it: Viste

en: Path
it: Percorso

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Modules
it: Moduli

en: Region
it: Regione

en: Theme
it: Tema

en: path
it: percorso

en: type
it: tipo

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Configure
it: Configura

en: Exclude
it: Escludi

en: vocabularies
it: vocabolari

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Not found
it: Non trovato

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: To
it: A

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Session ID
it: ID sessione

en: Variable name
it: Nome della variabile

en: Fields
it: Campi

en: Count
it: Numero

en: Nodes
it: Nodi

en: Load
it: Carica

en: State
it: Stato

en: Method
it: Metodo

en: Now
it: Adesso

en: Configuration
it: Configurazione

en: Attributes
it: Attributi

en: User login
it: Accesso utente

en: Class
it: Classe

en: External
it: Esterna

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Clear cache
it: Svuota la cache

en: Original
it: Originale

en: Hidden
it: Nascosto

en: Product title
it: Titolo prodotto

en: Switch
it: Cambia

en: Front page
it: Prima pagina

en: Definition
it: Definizione

en: Parameters
it: Parametri

en: Limit
it: Limite

en: Info
it: Informazioni

en: terms
it: termini

en: Product
it: Prodotto

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Assets
it: Risorse

en: Themes
it: Temi

en: Translations
it: Traduzioni

en: users
it: utenti

en: Translated
it: Tradotto

en: Blocks
it: Blocchi

en: Service
it: Servizio

en: Administrator
it: Amministratore

en: Available
it: Disponibile

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: Switch user
it: Cambia profilo utente

en: Execute PHP
it: Esegui PHP

en: Execute
it: Esegui

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Data
it: Dati

en: Any
it: Qualunque

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: Untranslated
it: Non tradotto

en: Generate
it: Genera

en: Run cron
it: Esegui cron

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Bundles
it: Bundle

en: Drupal version
it: Versione di Drupal

en: Uses
it: Usa

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Config
it: Configurazione

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Theme registry
it: Registro del tema

en: Invalid input
it: Inserimento non valido

en: No modules selected.
it: Nessun modulo selezionato.

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Offer
it: Offerta

en: All content
it: Tutti i contenuti

en: Libraries
it: Librerie

en: Render
it: Presentazione

en: Field types
it: Tipi di campo

en: View latest
it: Visualizza l'ultima

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Query type
it: Tipo di query

en: Instance
it: Istanza

en: Database settings
it: Impostazioni database

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Toolbar items
it: Elementi della barra degli strumenti

en: Enter module name
it: Inserisci il nome del modulo

en: Route name
it: Nome della rotta

en: Route Name
it: Nome rotta

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
